JAK OCZYSZCZAĆ DELIKATNĄ I WRAŻLIWĄ SKÓRĘ TWARZY?

Jak delikatnie oczyszczać wrażliwą skórę?

Odpowiednie mycie wrażliwej skóry jest pierwszym i podstawowym krokiem w jej prawidłowej pielęgnacji. Jak robić to dobrze? Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednie produkty, które usuną codzienne zabrudzenia z twarzy, a jednocześnie nie podrażniają wrażliwego naskórka. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka, praktycznych wskazówek, dzięki którym Twój, codzienny demakijaż stanie się prawdziwą przyjemnością i chwilą relaksu.

Jak poprawnie wykonywać demakijaż twarzy?

Przy codziennym oczyszczaniu  delikatnej cery, powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ bardzo łatwo możemy ją podrażnić. Za nadwrażliwość skóry odpowiada niewystarczająca ilość lipidów oraz brak bariery ochronnej, która zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody. Dlatego przy codziennym demakijażu powinniśmy postępować, zgodnie z poniższymi wskazówkami, a na pewno zapomnimy o zaczerwienieniu i pieczeniu skóry:
  • Jeżeli na co dzień się malujesz, to zadbaj by przy wieczornej higienie dobrze zwilżyć twarz ciepłą wodą, a następnie nałożyć na nią dowolny olejek. Delikatnie masuj skórę, dzięki czemu usuniesz nie tylko codzienne zabrudzenia, ale również makijaż.
  • Kolejnym krokiem jest usunięcie oleju za pomocą delikatnego produktu, dzięki któremu pozbędziesz się z twarzy tłustego filmu. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku cery trądzikowej, gdzie pozostawienie olejku mogłoby spowodować wysyp nowych zmian trądzikowych.
  • Po opłukaniu twarzy wodą, delikatnie wytrzyj ją papierowym ręcznikiem. Nigdy nie pocieraj twarzy ręcznikiem, którego używasz do wycierania całego ciała.
  • Następnie nałóż na twarz odpowiedni krem, który zapewni jej odpowiednie nawilżenie. My szczególnie polecamy Krem Psorioderm Sensitive, który w swoim składzie zawiera m.in. masło Shea, witaminę E, ekstrakt z aloesu, olej z awokado i olej jojoba. Jest to specjalnie opracowany produkt do pielęgnacji i regeneracji delikatnej skóry, który dodatkowo wzmacnia jej warstwę lipidową.
  • Jeżeli zmagasz się z trądzikiem to używaj produktów, stworzonych specjalnie do zwalczania jego objawów. Dobrym rozwiązaniem, przed nałożeniem odpowiedniego kremu jest przemycie twarzy tonikiem, który poprawi stan cery i zapobiegnie powstawaniu nowych zmian trądzikowych.
  • Tak przygotowana twarz, będzie gotowa do nałożenia odpowiedniego kremu, który przyspieszy proces gojenia się ran, a dodatkowo zminimalizuje łuszczenie się naskórka. Stosując się do naszych wskazówek, szybko dostrzeżesz różnicę w wyglądzie Twojej skóry i na zawsze zapomnisz o pieczeniu, uczuciu ściągnięcia czy problemach z trądzikiem.

 

« wróć do bloga

Blog

Właściwości i zastosowanie oleju kokosowego

Nagietek lekarski