Jak oczyszczać delikatną skórę wrażliwej cery? 

Jak delikatnie oczyścić wrażliwą skórę ?

Odpowiednie mycie wrażliwej skóry jest pierwszym i podstawowym krokiem w prawidłowej jej pielęgnacji . Jak robić to dobrze? Przede wszystkim musisz znać produkty, które pomogą Ci osiągnąć doskonałe rezultaty oczyszczania. W tym celu przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać czystą i piękną skórę.

Jak poprawnie myć skórę twarzy? 

Aby oczyścić wrażliwą, problematyczną skórę, należy zachować szczególną delikatność i ostrożność. Uodpornisz swoją skórę na wyjątkową wrażliwość na kosmetyki, pogodę i inne czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne.  Przyczyną wrażliwej i problematycznej cery jest słabe jej nawodnienie i niedobór lipidów. Dlatego najlepiej postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:
  • Używaj delikatnych detergentów, przy czym podczas stosowania postępuj delikatnie. Unikaj silnego ucisku na skórę.
  • Następnie spłucz skórę letnią wodą.
  • Najlepsze jest, aby skóra osuszyła się swobodnie lub użyj miękkiego ręcznika.
  • Konieczne jest nawilżenie skóry w postaci kremu nawilżającego. 
  • Przed snem zawsze zmywaj makijaż, który obciąża Twoją cerę. Nawet tusz do rzęs może łamać rzęsy.

Bądź ostrożny!

  • Aby dobrze zmyć makijaż z twarzy i oczu stosuj preparaty na bazie oleju i wody. Używaj ich osobno nie używając wody. Po usunięciu makijażu, spłucz twarzy wodą i nawilż ją.  
  • W przypadku problematycznego trądziku użyj produktu zawierającego substancje zwalczające trądzik. Pasty do zębów i mydła nie są odpowiednim rozwiązaniem. Nie wyciskaj trądziku, ponieważ pogorszysz sytuację. Zalecamy używanie letniej wody. Nie zapomnij o odpowiednim makijażu, który nie zatyka porów i działa bezspornie z Twoją skórą.
  • Przy normalnym myciu twarzy sięgnij po łagodnie oczyszczające kosmetyki. Delikatnie spień mydłem twarz a następnie dobrze spłucz ciepłą wodą. Nie używaj szorstkich peelingów, które są drastyczne dla Twojej skóry. 

Nie stosować…

Nie musisz za wszelką cenę stosować detergentów o dużej mocy oczyszczania. Nie jest to gwarancją efektywności. Wiele produktów określanych jako “ głębokie oczyszczanie “ działa skutecznie ale jednocześnie obciążają skórę. Mogą powodować zaczerwienienie skóry lub jej zapalenie. Skórę jednak oczyścisz, ale za jaką cenę. W rzeczywistości możesz skórze zaszkodzić, dlatego nie zastępuj łagodnych środków chusteczkami do twarzy, używaj ich tylko okazjonalnie.  

 

« wróć do bloga

Blog

Łuszczyca na powiekach

Poznajcie 3 wyjątkowe składniki w linii Psorioderm

Mocznik - lekarstwo dla suchej i wrażliwej skóry

Jak oczyszczać delikatną skórę wrażliwej cery?