Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Piękne włosy to nie tylko powód do dumy i marzenie każdego z nas, ale także oznaka zdrowia. Co jednak zrobić, gdy włosy zaczynają wypadać w nadmiernych ilościach? Wystarczy przeczytać nasz artykuł z którego dowiecie się nie tylko jak leczyć, ale również jak zapobiegać nadmiernej utracie włosów.

Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że przeciętnie u każdego człowieka wypada około 100 włosów na dzień, dlatego nie powinno nas to martwić. Dopiero kiedy zaobserwujemy, że dziennie wypada nam coraz więcej włosów, wtedy powinniśmy zacząć podejmować skuteczne kroki. Poniżej przedstawiamy najbardziej skuteczne sposoby przeciw wypadaniu włosów, które nie tylko zapobiegną ich utracie, ale także przyspieszą ich porost, a także sprawią, że włosy będą rosły wyraźnie grubsze i mocniejsze.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Dobrym sposobem w walce z wypadaniem włosów, jest włączenie do pielęgnacji naturalnych sposobów regeneracji, które wzmocnią cebulki włosów i przyspieszą ich wzrost. Poniżej przedstawiamy, kilka, niezawodnych metod, dzięki którym szybko zapomnisz o problemie nadmiernie wypadających włosów:  
  • Olejek rycynowy - jest znanym remedium na wypadanie włosów i przyspieszenie ich porostu. Przeciętnie ludzki włos rośnie pół centymetra na miesiąc, jednak dzięki zastosowaniu olejku rycynowego w codziennej pielęgnacji, możemy nawet 3-krotnie przyspieszyć jego wzrost. I to nie jedyne zalety olejku rycynowego! Dzięki jego cudownym właściwościom, nasze włosy będą rosły wyraźnie grubsze.

Photo by Christin Hume on Unsplash

Wskazówka: olejek rycynowy jest niezbędny w walce z wypadaniem włosów, jednak jego nakładanie może być bardzo uciążliwe, ponieważ jest bardzo gęsty i dość ciężko się go rozsmarowuje. Dlatego też stworzyliśmy nasz tonik do włosów Neoplant, który w swoim składzie zawiera ten cudowny składnik, a ponadto bardzo łatwo się go aplikuje.  
  • Korzeń łopianu - już od dawnych czasów wykorzystywano korzeń łopianu, jako jeden z najskuteczniejszych środków, zapobiegających wypadaniu włosów. Najlepiej stosować w postaci odwaru, przygotowanego z 10 korzenii łopianu, zalanych szklanką gorącej wody. Tak przygotowaną miksturę, powinniśmy używać do ostatniego płukania, dzięki czemu z łatwością domkniemy łuski włosów.
 
  • Pokrzywa - nie tylko wzmocni cebulki włosów, ale także sprawi, że włosy staną się niewyobrażalnie miękkie i błyszczące. Tak jak w przypadku korzenia łopianu, pokrzywę najlepiej stosować w postaci odwaru, który powinniśmy wcierać w skórę głowy, po każdym umyciu włosów, dzięki czemu raz na zawsze zapomnimy o problemie z ich wypadaniem.
  • Cebula - to niepozorne warzywo ma niezwykłą moc, zapobiegającą utracie włosów. Najlepiej stosować przed umyciem włosów, wcierając w skalp 2 do 3 łyżek soku z cebuli. Następnie owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić na kilka godzin, po czym dokładnie umyć włosy szamponem.
  Wskazówka: w przypadku problemu z nadmiernym wypadaniem włosów, zabieg powinniśmy powtarzać codziennie, aż do czasu ustąpienia objawów.  
  • Soda oczyszczona - ma nie tylko właściwości wybielające zęby, ale jest też skutecznym lekarstwem na wypadanie włosów. Najlepiej używać jej raz w tygodniu, w postaci szamponu do włosów, przez co dokładnie oczyścimy naszą skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń.
Wskazówka: Aby przygotować oczyszczający szampon z sody oczyszczonej, powinniśmy zmieszać w butelce po szamponie, sodę oczyszczoną z wodą w proporcjach 1:3. Tak przygotowaną mieszankę, powinniśmy zostawić na włosach na około 3 minut, a następnie obficie spłukać wodą.

Jeżeli w ciągu miesiąca nie zauważymy poprawy, powinniśmy się udać do lekarza, który zaleci nam wykonanie odpowiednich badań. Na podstawie ich wyników, lekarz określi dokładną przyczynę wypadania włosów, a ponadto przepisze nam odpowiednie leczenie.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Jedną z najlepszych metod walki z wypadaniem włosów jest zapobieganie ich utracie. Poniżej przedstawiamy Ci dwie metody, dzięki którym w przyszłości, problem z wypadaniem włosów nie będzie Cię dotyczyć:      
  • Sposoby wewnętrzne - walka z wypadaniem włosów od środka, powinna przede wszystkim zacząć się od zmiany sposobu odżywiania. Jest to najważniejsza kwestia, jeżeli chcemy się cieszyć gęstymi i zdrowymi włosami. Dodatkowo naszą dietę możemy wspomagać odpowiednio przygotowanymi suplementami diety, które dostarczą naszemu organizmowi niezbędnych minerałów i składników odżywczych.
  Wskazówka: aby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych mikroelementów i witamin, polecamy kompleksowy zestaw Vitasoft, który w swoim składzie zawiera m.in. selen (hamuje wypadanie włosów), witaminę A (wzmacnia cebulki włosów), witaminę C (uszczelnia warstwę ochronną włosa) czy witaminę E (wzmacnia i nawilża strukturę włosa).  
  • Sposoby zewnętrzne - walka z wypadaniem włosów powinna odbywać się kompleksowo, dlatego oprócz zdrowego odżywiania, powinniśmy zwalczać problem od zewnątrz. Do skutecznych metod zapobiegania utracie włosów należą: masaż skóry głowy czy używanie odpowiednich kosmetyków, które nie podrażnią wrażliwej skóry głowy.
    Wskazówka: Do oczyszczania skóry głowy polecamy szampon Neoplant, który skutecznie hamuje wypadanie włosów, łagodzi podrażnioną skórę głowy i zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.

Dzięki zastosowaniu naszych, naturalnych metod, skutecznych w przypadku wypadania włosów, już niedługo będziesz mógł się cieszyć gęstymi i zdrowo wyglądającymi włosami. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć wypadania włosów, ponieważ może ono świadczyć o wielu poważnych problemach zdrowotnych. Jeżeli nie pomogą Ci przedstawione przez nas metody leczenia nadmiernego wypadania włosów, wtedy powinieneś rozważyć wizytę u specjalisty, który znajdzie nie tylko przyczynę, ale i rozwiązanie Twojego problemu.  

 

« wróć do bloga

Blog

Właściwości i zastosowanie oleju kokosowego

Nagietek lekarski