Ukrywanie się nie jest wyjściem!

Choroby skóry, do których należą łuszczyca, łojotok lub egzema, mają często podobne objawy zewnętrzne. Dlatego też osobie dotkniętej jednym z tych schorzeń, jak i innym nie łatwo je rozróżnić. Ludzie cierpiący na te uciążliwe dolegliwości ciężko znoszą spojrzenia swojego otoczenia, które z nieukrywaną niechęcią spogląda na rażące, czerwone wykwity pojawiające się w widocznych miejscach. Osoby dotknięte łuszczycą, łojotokiem czy egzemą wkładają wiele wysiłku w to, by ukryć nieestetyczne zmiany skórne. Mało kto jednak jest gotowy dokładać wszelkich starań, by pielęgnować własne ciało na tyle, aby nie miał, co ukrywać i nie czuł się niekomfortowo w miejscach publicznych. A przy tym warto mieć na uwadze, że ludzi cierpiących na te dolegliwości jest więcej, niż możemy przypuszczać.

ŁUSZCZYCA

Choroba skóry, która dotyczy 2-4% populacji. Objawy pojawiają się przeważnie między 15 a 35 rokiem życia, ale mogą wystąpić również u dzieci i niemowląt.

ŁOJOTOK

Dotyka 1-3% populacji dorosłych, przede wszystkim na skórze głowy. Choroba objawia się szczególnie w okresie dojrzewania. Wiele osób nie przywiązuje do niej wagi i objawy uważają jedynie za zwyczajny łupież.

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Cierpi na nią 15 do 20% populacji. Najczęściej dotyka noworodków, przy czym większość z nich z choroby wyrasta. Coraz częściej jednak dolegliwość ta pojawia się jako reakcja alergiczna w wieku dorosłym.

ZMIEŃ SPOJRZENIE!

Wśród wyżej wspomnianych chorób skóry za najpoważniejszą możemy uważać łuszczycę. Tak naprawdę jednak wszystkie z nich wymagają takiej samej troski i pielęgnacji. Klasyczna medycyna przy leczeniu daje często pierwszeństwo preparatom steroidowym, które są w stanie poprawić kondycję skóry w znaczącym i zauważalnym stopniu. Z drugiej strony jednak mogą osłabić i negatywnie wpłynąć na nasz system odpornościowy. Jest ważne, aby pacjenci zrozumieli, że przed, podczas, jak i po zastosowaniu preparatów steroidowych należy odżywiać i pielęgnować skórę substancjami naturalnymi. Ponadto częstym błędem ludzi cierpiących na problemy skóry jest to, że swojej skóry nie postrzegają jako jeden organ. Uniknięcie rozszerzenia zmian skórnych albo ich pojawienia się w innych miejscach jest możliwe, jeśli troszczymy się o swoją skórę od głowy po pięty przeznaczonymi do tego celu efektywnymi preparatami. Kolosalne znaczenie ma to, abyśmy na całe ciało stosowali preparaty przyjazne dla ludzkiej skóry, w przeciwnym razie nasz wysiłek będzie daremny. Nie wystarczy tylko zmiękczać podrażnioną skórę tłustymi kremami. Skórę pod spodem należy odżywiać i nawilżać, aby była w stanie się zregenerować. Do tego celu służą wyciągi z roślin leczniczych, minerały i witaminy.

 

« wróć do bloga

Blog

Łuszczyca na powiekach

Poznajcie 3 wyjątkowe składniki w linii Psorioderm

Mocznik - lekarstwo dla suchej i wrażliwej skóry

Jak oczyszczać delikatną skórę wrażliwej cery?