Ukrywanie się nie jest wyjściem!

Choroby skóry do których należą m.in. łuszczyca, łojotok czy egzema, mają często podobne objawy zewnętrzne. Dlatego nie tylko postronnym ludziom, ale również osobie dotkniętej jednym z tych schorzeń, ciężko jest je między sobą rozróżnić. Ludzie cierpiący na te uciążliwe dolegliwości ciężko znoszą spojrzenia obcych osób, którzy z nieukrywaną niechęcią spoglądają na rzucające się w oczy czerwone wykwity, pojawiające się w widocznych miejscach. Osoby dotknięte łuszczycą, łojotokiem czy egzemą wkładają wiele wysiłku w to, by ukryć nieestetyczne zmiany skórne. Mało kto byłby gotowy dokładać takich starań, jak osoby dotknięte tym schorzeniem, by pielęgnować własne ciało, a dodatkowo nie móc czuć się komfortowo w miejscach publicznych. Dlatego warto mieć to na uwadze, kiedy kolejnym razem nasz wzrok pobiegnie w kierunku osób dotkniętych zmianami skórnymi, szczególnie, że ludzi cierpiących na te dolegliwości jest znacznie więcej niż przypuszczamy.

ŁUSZCZYCA

Choroba skóry, która dotyczy ok. 2-4% populacji. Objawy pojawiają się przeważnie między 15 a 35 rokiem życia, ale mogą wystąpić również u dzieci i niemowląt.

ŁOJOTOK

Dotyka 1-3% populacji dorosłych, i przede wszystkim dotyczy obszaru skóry głowy. Choroba uwidacznia się szczególnie w okresie dojrzewania. Wiele osób jednak nie przywiązuje do niej wagi, ponieważ jej objawy uważają jedynie za zwyczajny łupież..

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

Cierpi na nią 15 do 20% populacji. Najczęściej dotyka noworodków, przy czym większość z nich z tej choroby wyrasta. Coraz częściej jednak ta dolegliwość, pojawia się jako reakcja alergiczna w wieku dorosłym.

ZMIEŃ SPOJRZENIE!

Wśród wyżej wspomnianych chorób skóry, za najpoważniejszą możemy uważać łuszczycę. Tak naprawdę jednak wszystkie z nich wymagają takiej samej troski i pielęgnacji. Klasyczna medycyna, przy leczeniu, bardzo często oddaje pierwszeństwo preparatom steroidowym, które są w stanie w znacznym i zauważalnym stopniu, poprawić kondycję skóry. Z drugiej jednak strony mogą osłabić i negatywnie wpłynąć na nasz system odpornościowy. Dlatego bardzo ważne jest by pacjenci zrozumieli, że przed, w trakcie, jak i po zakończeniu leczenia sterydami, należy odżywiać skórę naturalnymi substancjami. Ponadto częstym błędem, który popełniają ludzie z różnego rodzaju problemami skórnymi, jest fakt że nie postrzegają swojej skóry jako jednego organu. Dzięki kompleksowej pielęgnacji całego ciała, możemy uniknąć przeniesienia się zmian skórnych na inne obszary. Ogromne znaczenie ma to, abyśmy na całe ciało stosowali preparaty przyjazne dla ludzkiej skóry, w przeciwnym wypadku nasz wysiłek będzie daremny. Dodatkowo nie możemy poprzestać, tylko na zmiękczaniu podrażnionej skóry, tłustymi kremami. Oprócz nawilżenia bardzo istotną kwestią jest odżywienie naskórka, aby był w stanie się zregenerować. Do tego celu służą wyciągi z roślin leczniczych, minerały i witaminy, które możemy znaleźć w linii kosmetyków Psorioderm. Nie wystarczy tylko zmiękczać podrażnioną skórę tłustymi kremami. Skórę pod spodem należy odżywiać i nawilżać, aby była w stanie się zregenerować. Do tego celu służą wyciągi z roślin leczniczych, minerały i witaminy.

 

« wróć do bloga

Blog

Właściwości i zastosowanie oleju kokosowego

Nagietek lekarski